Sudličkova pálenice

Starobylý zemědělský dvůr, kde se dnes rodí Sudličkova pálenka, bývala kdysi zemanská tvrz střežící před loupežníky rušnou obchodní cestu na hrad Potštejn.Matěj Sudlička jí vdechl život a za jeho panování zde proběhla první destilace ovoce. Životní osudy, které se v těchto zdech po staletí odehrávaly, jsou zakódovány do stále věčně živé paměti tohoto místa, jenž nevyhnutelně zanechává stopu v jedinečné esenci zde vyráběných destilátů. 
Každá kondenzovaná kapka v sobě nese proud historie tohoto dvora.Do roku 1989 památka chátrala, ale dnes ji můžeme opět vidět v dobrém stavu a hlavně živou díky opravám, které na ní proběhly. 
Původní malá pěstitelská pálenice se v průběhu let z hlediska kapacity zpracovaného pěstitelského ovoce rozrůstala a postupně se přidala i vlastní výroba ovocných destilátů a lihovin.
V roce 2004 se součástí firmy stal největší ovocný lihovar v tehdejších zemích RVHP (Rada vzájemné hospodářské činnosti) – Hrobický lihovar u Pardubic.V roce 2016 oslaví Hrobický lihovar sto šedesát let od svého založení.Fonticulus vyrábí pravé ovocné destiláty, kde skutečný labužník je schopný ocenit kompozici jemné chuti:

Slivovice – ušlechtilý jemný ovocný destilát vyrobený pouze z vybraných odrůd domácích švestek. Nejlepší švestky dávají našemu destilátu jedinečnou chuť.

Hruškovice – destilací dokonale vyzrálých plodů domácích hrušní vytváříme jemný ovocný destilát s typickou hruškovou chutí a vůní. Jen v opravdové čistotě destilátu lze najít přírodu takovou jaká je...

Ořechovka - Vlašské ořechy, koření a kvalitní destilát jsou základem naší Ořechovky Sudlička.

Staročeská hruškovice - je vyrobena macerací pěčlivě vybraných hrušek odrůdy Boscova lahvice.

Punč - vyrobený z Frankovky se hodí pro dny všední i sváteční.

Staročeská meruňkovice – je vyrobena macerací nejlepších odrůd Velkopavlovických meruněk.

''

Vynikající pálenice můžete zakoupit na našem e-shopu ZDE!