Hustopečská mandlárna

Mandloňové sady v Hustopečích se řadí mezi středoevropský unikát. V době největšího rozmachu tohoto sadu v něm rostlo 50 tisíc manldoní. Nic obdobného neexistovalo v celé Střední Evropě. Po roce 1989 začaly mandloňové sady chátrat a k jejich záchraně pomohly až v roce 2010 peníze z evropských dotačních fondů. Nyní se město může pyšnit dvěma mandloňovými sady. Spojení vína a mandlí proslavuje město již desítky let a díky evropským dotacím mohou návštěvníci vyrazit Mandloňovou stezkou až ke čtrnáct metrů vysoké rozhledně z oceli a dřeva sahající nad koruny jedinečných stromů.   

Hustopečská mandlovice se řadí mezi nejoblíbenější jihomoravské destiláty, které mohou návštěvníci na jižní Moravě ochutnat. Hustopečská mandlárna s.r.o. je oficiální distributorem tohoto unikátního produktu, vyrobeného  dle receptury bývalého správce mandloňových sadů Rudolfa Poslušného a jeho auditora  Jiřího Teplého.

Právě historie mandloňových sadů stála u zrodu rodinné společnosti Hustopečská mandlárna s.r.o., která si klade za cíl společně s městem propagovat krásu těchto jedinečných stromů. Mandle jsou dnes převážně sbírány návštěvníky a nebo slouží pro výrobu drobných dekorativních památečních předmětů.


Kvalitní mandlovici této produkce můžete nakoupit v našem e-shopu ZDE! 

Hustopečská mandlárna vyrábí i kvalitní kávu ZDE! 

Nesmíme zde zapomenout upozornit na Wineládu ZDE!