Hostinský pivovar U Bizona Čizice

Jsme malý nezávislý pivovárek, ležící v Čižicích – 12 km jižně od Plzně a 4 km od dálnice D5 Praha–Plzeň–Rozvadov. V okolí se nachází mnoho cyklistických a turistických stezek, tudíž je snadné se k nám dostat. :-)


Hostinský pivovar U Bizona začal produkovat vlastní pivo v roce 2011. Hlavní myšlenka o vybudování vlastního pivovaru vznikla, když pivo přestalo být pivem a čeští pivaři museli konzumovat chemická piva z velkých pivovarů, které zde skoupili velké zahraniční podniky a už jim přestalo jít o českou národní hrdost, ale o co nejvyšší zisk.  Mimochodem náš pivovárek nečerpá dotace a tím pádem nezatěžuje kapsy každého z nás.


Jak už to tak bývá, začátky byly krušné, a proto jsme od prázdnin 2012 angažovali sládka s vystudovanou potravinářskou průmyslovou školou „Podskalská“  a 20–ti letou praxí, pana Luboše Svobodu. Od té doby nabral náš pivovárek úplně jiný směr. Získali jsme řadu ocenění a o naše pivo začal být velký zájem.


Pivo vaříme převážně z žateckých chmelů, hanáckých sladů a z výborné vody, protože Čižice a okolí leží na žulovém podloží. Pivo nijak nepasterizujeme, nefiltrujeme, ani chemicky neupravujeme a tím si udržuje svojí plnou chuť a zůstává v něm vysoký podíl hodnotných látek příznivě působících na lidský organismus. Jsou to zejména vitamíny skupiny B, stopové prvky, bílkoviny, zbytkové sacharidy, hořké chmelové látky, kysličník uhličitý a spousta dalších komponent.


Mezi naše poslední úspěchy patří výroba piva Yerba Mate´s, ke kterému jsme dostali licenci. Jelikož jsme nestíhali plnit poptávku po našem pivu, rozhodli jsme se, že v prvním pololetí 2014 začneme kompletně zvětšovat kapacitu pivovaru a všeho, co k tomu náleží.


Od října můžete ochutnat naše piva i v lahvové podobě. Pivo stáčíme do 0,33 l.


Kvalitní chutná piva této produkce můžete nakoupit v našem e-shopu ZDE!