Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg bylo založeno v roce 2003.

Hned v počátku se podařilo získat pozemky ve vybraných vinařských tratích v katastrálním území Popice, kde se vinná réva pěstovala už od 13. Století. A zejména zdejší svěží Tramín červený a Pálava s jemnou vůní lučního kvítí jsou mezi milovníky vína vyhlášenými odrůdami.

Na jaře 2007 se společnost Gotberg rozhodla vstoupit do ekologického
zemědělství. Důvodem tohoto rozhodnutí bylo přesvědčení, že je možné vypěstovat surovinu výjimečné kvality a přitom minimálně zatěžovat životní prostředí.

V letošním vinobraní je poprvé zpracovávána surovina, splňující kriteria ekologického zemědělství.

Procházíte-li se vinicemi vinařství Gotberg po dlouhých, oblých terasách s břehy porostlými keři lékořice, uvidíte na obzoru hřebeny Malých Karpat, před sebou Pavlovské vrchy a pod nimi lesknoucí se, mohutnou hladinu Mušovských jezer, nebo třeba úrodná pole Dolního Rakouska.

Na jílovito-sprašových půdách vyrůstá přes čtyřicet hektarů mladých vinohradů, v jedinečných vinařských tratích Svidrunk, Sonberk a Panenský kopec.

Nad obcí Popice, na vrchu zvaném Trachtberg, v sousedství rozlehlého meruňkového sadu, vzniklo nové moderní vinařství. Ve výrobní hale, která je z části ukryta v zemi se pomocí nejmodernějších technologických postupů vyrábí kvalitní víno.

Odrůdy jako Pálava, Tramín červený, Rulandské šedé nebo Rulandské modré budou připraveny na stůl na jaře příštího roku. Chardonnay, Frankovka, Merlot a další zrají v originálních francouzských sudech.

Ve vinicích Gotberg je vinná réva od počátku ošetřována bez použití systémové chemie, to znamená, že splňuje veškerá kritéria ekologického vinohradnictví.

Kompletní nabídku vinařství, naleznete ZDE